Całe miasto zamienione w pole marihuany !

Ponad 80 hektarów ziemi ma zamienić się w przyjazne marihuanie miasteczko, które będzie też niezależne w kwestii energii.

Firma American Green ogłosiła właśnie, że kupuje całe miasteczko Nipton w stanie Kalifornia, żeby przekształcić je w raj dla uprawiających konopie. Nie są znane szczegóły transakcji, ale Roxanne Lang, aktualna właścicielka ponad 80 hektarów pustyni z garstką domów, parkiem i kawiarnią, potwierdziła, że już za moment całość przekaże w ręce amerykańskiego koncernu przyjaznego marihuanie. Powód? Nipton ma stać się rajem dla rolników, którzy chcą uprawiać jakościową konopie. Co więcej, niezależnym m.in. w kwestii energii za sprawą ekologicznych rozwiązań wspieranych przez American Green.

Pomysł spodobał się większości mieszkańców – w Nipton żyją teraz mniej niż 24 osoby. Utrzymują się głównie ze sprzedaży biletów na kalifornijską loterię przyjezdnym z sąsiednich stanów, gdzie kupony nie są dostępne.

Nipton_California_1 mahygxm7zm2rfk7g4y968gvb51tyb287 -HLktkqTURBXy9iZjgxNWZiM2FmYjY4NGFiNzM4YTE3NDY0Y2MyZjA5OS5qcGVnkZUCzQJsAMLD

 

źródło: tvn24bis.pl & noizz.pl