Przemycali marihuanę w filtrze powietrza !

Dwaj mężczyźni, którzy znajdowali się w osobowym saabie zaparkowanym w centrum Cieszyna, zaczęli się nerwowo zachowywać na widok patrolu policji. Gdy funkcjonariusze podeszli, aby skontrolować pojazd, kierowca uchylił szybę. Z wnętrza pojazdu wydobył się intensywny zapach marihuany. Narkotyki były ukryte w filtrze powietrza – podaje TVN24.

Uwagę patrolu zwróciło nerwowe zachowanie osób siedzących w samochodzie. Kiedy kierowca otworzył szybę, by podać dokumenty, policja wyczuła charakterystyczny dla marihuany zapach. Wydobywał się z otworów wentylacyjnych.

Przeszukaliśmy auto, ale nic nie znaleźliśmy. Po otworzeniu maski przez kierowcę zauważyliśmy odbezpieczony filtr powietrza, a w nim zawiniątko z suszem roślinnym – mówią policjanci.

Schowek ich nie zaskoczył. Narkotyki chowano już pod akumulatorem i w innych dziwnych miejscach. Jak przyznają funkcjonariusze „to dla nas chleb powszedni”.

Mieszkańcy Sosnowca, do których należał samochód mają po 21 lat. Ponad 120 porcji marihuany przywieźli zza Olzy, gdzie posiadanie do 10 gram narkotyku jest wykroczeniem, za które można dostać mandat. Tłumaczyli policjantom, że chcieli je sami wypalić. Za przemyt grozi im do 5 lat więzienia.

 

źródło: onet.pl