Przemyt 27 kilogramów marihuany

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Ukrainy, którzy przewozili przez granicę w Medyce ponad 27 kg suszu marihuany.

W nocy z 18 na 19 czerwca 2016 r., na granicę w Medyce wjechał mercedes citan. Kierował 48-letni Vasyl B., a obok siedział 40-letni Dmytro S. – prawnik z wykształcenia, prowadzący działalność gospodarczą. Obaj to obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze celni wytypowali busa do szczegółowej kontroli. W jej trakcie zauważyli nienaturalnie pogrubioną warstwę podłogi w okolicy fotela kierowcy. – Szczegółowa kontrola ujawniła 88 ukrytych pakunków zawierających susz roślinny marihuany o wadze ponad 27 kg. Jak ustalono w toku śledztwa, Dmytro S., jako sprawca kierowniczy, zaplanował przestępcze przedsięwzięcie, kierował jego przebiegiem i działaniami bezpośredniego wykonawcy przestępstwa. Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a złożone wyjaśnienia były sprzeczne – informuje Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Wartość narkotyków oszacowano na ok. 800 tys. złotych. Vasyl B. i Dmytro S. zostali tymczasowo aresztowani. Później areszt zamieniono na zakazy opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu, dozory policji, poręczenia i zabezpieczenie majątkowe. Vasyl B. odpowie za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zaś Dmytro S. za sprawstwo kierownicze przestępstwa nielegalnego przywozu na terytorium RP znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci suszu marihuany. Mężczyznom grozi kara do 3 lat
więzienia.
1111
źródło: nowiny24.pl