Punkt informacyjny o medycznej marihuanie

Od ponad dwóch lat na Ursynowie działa pierwszy punkt konsultacyjny dla lekarzy i pacjentów, którzy interesują się medyczną marihuaną i jej właściwościami. Jest to pierwszy punkt informacyjny który powstał w Polsce na temat medycznej marihuany.

Punkt informacyjny medyczna marihuana działa na terenie Hospicjum Onkologicznego Świętego Krzysztofa i prowadzi go dr. Jerzy Jarosz, specjalista w zakresie medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii.

„Ta inicjatywa ma na celu pomoc osobom stosującym preparaty zawierające marihuanę do celów leczniczych w uzyskiwaniu informacji na temat leczenia. Lekarz i pielęgniarka udzielają konsultacji dotyczących właściwości farmakologicznych kanabinoidów pochodzenia roślinnego, roli układu kanabinoidowego w funkcjonowaniu organizmu, poznanych i oczekiwanych zastosowań leczniczych.

Innym kierunkiem działań punktu jest analiza doniesień naukowych dotyczących medycznych zastosowań marihuany i działalność edukacyjna w tym zakresie skierowana do lekarzy i społeczeństwa.

W założeniu, punkt konsultacyjny, oprócz bezpośredniej pomocy chorym i lekarzom ma gromadzić informacje naukowe, analizować oczekiwania pacjentów i sposób ich zaspokajania, gromadzić dane pozwalające na racjonalne kreowanie „polityki” państwa i służby zdrowia wobec stosowania marihuany do celów medycznych w naszym kraju.”

Dr. Jarosz zajmuje się tematem medycznej marihuany od paru lat i dostrzegł konieczność stworzenia takiego punktu ze względu ma ogromne zainteresowanie tematem wśród pacjentów oraz lekarzy.

„Cieszę się, że pacjenci nam zaufali i kierują do nas pytania – mówi dr Jerzy Jarosz. – Chorzy cenią sobie informacje, które przekazuje im specjalista, nawet jeżeli to, co usłyszą, nie zgadza się z ich oczekiwaniami”

Zainteresowanie punktem informacyjnym medycznej marihuany jest bardzo duże, chorzy pytają o dawkowanie leku na bazie marihuany.  Pacjenci mówią o swoich spostrzeżeniach, które mogą być cenną wskazówką dla lekarzy. Pytają też o wyniki badania, efekty oraz zagrożenia wynikające z przyjmowania medycznej marihuany.

Cieszę się, że otworzyliśmy taki punkt właśnie na Ursynowie - dodaje lekarz. – To specyficzna dzielnica, w której czuje się atmosferę akceptacji”

W Poradni przyjmują oraz udzielają  konsultacji dr n. med. Jerzy Jarosz we współpracy z mgr Małgorzatą Czaplińską.

Konsultacje telefoniczne


Konsultacje udzielane są TELEFONICZNIE:

22 544 06 77

w środy od godz. 9:00 do 13:00

lub mailowo: jerzy.jarosz@fho.org.pl

W celu umówienia się na wizytę w Punkcie konsultacyjnym „Medyczna Marihuana”

(przy ul. Rotmistrza Pileckiego 105)

PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY.

https://fho.org.pl/punkt-konsultacyjny-medyczna-marihuana/

medyczna marihuana