Gołębi diler !

Poczciwy gołąb pocztowy wzbudził podejrzenie celników z Kuwejtu po tym, gdy zauważono przyczepiony do niego miniaturowy plecak. Ptak leciał z Iraku i został złapany po wcześniejszym wyśledzeniu go na niebie, niedaleko siedziby funkcjonariuszy. Jak podaje strona English AlArabiya.net, zwierzę transportowało pakunek zawierający aż 178 tabletek ecstasy. Niby zwykły a jednak niezwykły gołąb !

Pomimo że korzystanie ze zdolności gołębi do pokonywania długich tras (nawet 160 km) z przyczepionymi wiadomościami lub małymi przedmiotami jest dosyć częste (szczególnie wśród przemytników), to uszycie specjalnie przystosowanego do tego celu „plecaka? zasługuje na uznanie.

Trudno powiedzieć, czy diler odpowiedzialny za tę innowację zostanie szybko złapany. Celnicy mogą wypuścić ptaka na wolność i sprawdzić, dokąd poleci. Opcje są dwie – gołąb postara się wypełnić zadanie i doprowadzi urzędników do adresata lub powróci do nadawcy. Tak czy inaczej, ktoś musi ponieść konsekwencje nielegalnego transportu narkotyków przez granicę.

Jedno ze zdjęć schwytanego przez celników zwierzęcia wrzucił na swojego Twittera znany brytyjski producent muzyczny i autor piosenek – Cass Lowe. Jego post zdobył błyskawiczną popularność, a wielu komentujących nie mogło uwierzyć własnym oczom. Fotografia została polubiona przez 115 tys. internautów i podana dalej ponad 50 tys. razy.

ss