Kukiz’15 chce legalizacji medycznej marihuany.

Reporter Wirtualnej Polski zapytał polityków różnych ugrupowań, czy ich partie poprą projekt ustawy autorstwa Kukiz’15 dotyczący legalizacji leczniczej marihuany. Rządzący unikają jednak jasnych deklaracji. – Nie jest to propozycja, której z góry mówimy „nie” – powiedział Jan Maria Jackowski z PiS. Z kolei przedstawiciele opozycji zapewniają o swoim poparciu dla takiego pomysłu. Jak stwierdził Jan Grabiec (PO), „ta kwestia powinna być regulowana, dostęp do każdego leku powinien być możliwy”.

Podczas poniedziałkowej konferencji w Sejmie poseł Kukiz’15 Piotr Liroy-Marzec poinformował, że jego klub złożył projekt ustawy dopuszczający leczniczą marihuanę. Liroy-Marzec argumentował, że na taką propozycję „ludzie czekali od bardzo wielu lat”. -Projekt jest uwieńczeniem tego, co mówiłem całe lata, szczególnie podczas swojej kampanii wyborczej. Obiecałem to ludziom chorym, z którymi się spotykałem – zaznaczył.

Tomasz Lenz z PO powiedział, że klub parlamentarny jego partii zbierze się w przyszłym tygodniu i będzie musiał tę sprawę przedyskutować. Zastrzegł jednak, że on, jako poseł, popiera, bymedyczna marihuana była dostępna dla chorych.

– Jesteśmy zwolennikami dostępności do leczniczej marihuany dla osób, które wymagają tego ze względów medycznych, czyli przez zalecenie lekarza – mówiła z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Natomiast Arkadiusz Mularczyk wskazywał, że w dostępie do medycznej marihuany „chodzi o to, żeby pomóc ludziom, którzy są chorzy”. – A nie otwierać furtki dla tych osób, które mogą to wykorzystywać do innych celów – dodał.

źródło: wp.pl