Marihuana Indica i Sativa

Opis i działanie marihuana Indica / Sativa:

Marihuana Indica i Sativa różnią się pod wieloma względami. Uważa się, że marihuana pochodząca z gatunku Indica  ma działanie bardziej uspokajające, relaksujące. Polecana gdy chcesz się wbić w fotel i obejrzeć film lub pograć w gry wideo. Natomiast gatunek marihuana Sativa działa bardziej pobudzająco i euforycznie. Pobudza kreatywne myśleniem, dobrze sprawdza się przy burzy mózgów. Marihuana Indcia sprawdza się przy leczeniu bezsenności czy bólów, po marihuanę z gatunku Sativa sięgamy przy objawach depresji i zmęczenia. Marihuana Indica ma zwarte, grube i aromatyczne topy, jest mniejsza od Sativy jeśli uprawiane są w tych samych warunkach. Topy odmiany marihuana Sativa nie zbijają się w całą kiść, ale wyrastają na całej długości gałązek. Po wysuszeniu najczęściej są jednak lżejsze niż top odmiany marihuana Indica, ponieważ mają mniejszą gęstość.

indica-vs-sativadifference-effect-between-indica-sativa

Pochodzenie marihuana Indica / Sativa:

Marihuana Indica

Większość odmian marihuana Indica pochodzi z południowej Azji, Afganistanu, Pakistanu, północnych Indii, Tybetu, Nepalu.

Marihuana Sativa

Odmiany Sativa pochodzą z regionów równikowych  Tajlandii, Kambodży, Jamajki, Meksyku.

Rozmiar i czas kwitnięcia marihuana Indica / Sativa:

Marihuana Indica to odmiana szybciej kwitnąca bo okres kwitnienia wynosi zwykle od 45 – 60 dni gdzie odmiana marihuana Sativa potrzebuje od 60 – 90 dni. Jednak należy pamiętać, że faza wegetacyjna przed kwitnieniem jest o wiele krótsza niż w przypadku odmiany marihuana Indica. Po rozpoczęciu fazy kwitnienia odmiany marihuana Indica cechują się dość szybkim wzrostem wysokości, . Można spodziewać się, że do końca okresu kwitnienia roślina marihuana Indica przyrośnie o 50–100% swojej dotychczasowej wysokości. Natomiast odmian marihuana Sativa po rozpoczęciu kwitnienia przyrost wysokości może następować bardzo szybko i często trwa przez cały okres kwitnienia. W okresie kwitnienia odmiany marihuana Sativa przeważnie zwiększają wysokość osiągniętą w fazie wegetacyjnej o 150 – 350 %.

ilovegrowingmarijuana-sativa-indica-ruderalis-ebook

 

Odmiany marihuany Sativa:

Amnesia Hazeamnesia-haze

Pełny opis odmiany marihuany Amnesia Haze

Moby Dick

moby-dick

Pełny opis odmiany marihuany Moby Dick

Green Crackgreen-crack

Pełny opis odmiany marihuany Green Crack

 Golden Tiger

golden-tiger

Pełny opis odmiany marihuany Golden Tiger

Durban Poison

durban-poison

Pełny opis odmiany marihuany Durban Poison

 

Odmiany marihuany Indica:

Afghan Kush

afghan-kush

Pełny opis odmiany marihuany Afghan Kush

Mataró Blue

mataro-blue

Pełny opis odmiany marihuany Matero Blue

Hollands Hope

hollands-hope

Pełny opis odmiany marihuany Hollands Hope

Northern Light

northernlights

Pełny opis odmiany marihuany Northern Light

Blue Cheese

blue-cheese

Pełny opis odmiany marihuany Blue Cheese