Marihuanę wartą 2 miliony ukrył w kołach.

Warmińsko-mazurscy strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę, który próbował przemycić z Hiszpanii spore ilości marihuany. Jest to kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie.

Wszystko zaczęło się w 2018 r., gdy w październiku zatrzymano mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. 35-latek próbował dostarczyć do Polski prawie 30 kg marihuany z Hiszpanii. Mężczyzna  został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy straży granicznej i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Świecku.Marihuana była ukryta w kołach zapasowych samochodu. Gdyby przemyt się udał, mężczyzna na czarnym rynku zarobiłby prawie milion złotych. Podejrzany usłyszał zarzut sprowadzenia do Polski znacznej ilości narkotyków, a Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał go na trzy lata więzienia.

Podczas śledztwa funkcjonariusze ustalili, że nie tylko on zajmował się przemytem. Kolejnym zatrzymanym jest mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

– Mężczyzna został zatrzymany 18 lutego br. Usłyszał zarzuty nabywania i sprowadzania około 60 kg substancji odurzających z Hiszpanii do Polski, wartych ponad 2 mln zł – informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował dla 44-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przemyt grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: olsztyn.com.pl