Northern Light

Odmiana marihuana Northern Light jest jedną z najlepszych odmian marihuany na rynku, zdobyła wiele nagrody w Cannabis Cup w tym:
– 3rd place Bio Cup at the 1993 Cannabis Cup
– 1 st place Indoor Cup the 2nd Annual Cannabis Cup of Uruguay 2013
Odmiana marihuana Northern Light rośnie bardzo dobrze i nie sprawia kłopotów początkującym użytkownikom , ma idealne gabaryty, ponieważ nie jest ani za duża ani za mała, a co najważniejsze to produkuje mocne, soczyste i duże topy. Jest to praktycznie 100 % indica. Dzięki temu bardzo szybko zyskała mocną pozycję wśród odmian marihuany. Producenci nasion marihuany, zaczęli krzyżować ją z roślinami typu sativa (głównie pochodzących z Tajlandii). Dzięki takiemu zabiegowi powstało kilka odmian marihuany, które posiadają charakterystyczne dla sativy cechy(długie, grube liście). Zapewniają także umysłowy haj, pobudza wyobraźnię do kreatywnego myślenia, co z reguły nie jest oczekiwane od odmian marihuany typu indica.
Odmiana marihuany Northern Light podczas uprawy indoor nie osiągają więcej niż 1,5 m wysokości. Dzięki temu z łatwością uprawia się ją w growboxa. W przypadku uprawy outdoor odmiana marihuany Northern Light urośnie wyższa w zależności od klimatu oraz panujących warunków, dlatego zalecane jest wysadzanie jej w stosunkowo ciepłym klimacie i z dala od sąsiadów. Odmiana marihuany Northern Light charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem w porównaniu z innymi odmiana marihuany, zbiory otrzymujemy już po 7 tygodniach co jest stosunkowo krótkim okresem. Dla porównania, większość odmian marihuany osiąga dojrzałość po 8-10 tygodni. Jest to bardzo duży plus, dlatego tak często jest wybierana przez hodowców.
Odmiana marihuany Northern Light to odmianą, która wywodząc się z rodziny indica i zapewnia relaksujący i uspokajający high, poprawia znacząco apetyt, polecana w medycynie.