Po marihuanę do Lidla

Papierosy, tytoń i marihuana na jednej sklepowej półce. Nierealne? A jednak! Od połowy kwietnia Lidl w Szwajcarii prowadzi sprzedaż detaliczną produktów firmy „The Botanicals” — donosi „Business Insider”.

Niemiecka sieć dyskontów we współpracy z firmą „The Botanicals” postanowiła poszerzyć swój asortyment o dwa produkty z konopi indyjskich, które są obecnie dostępne w sklepach w niemieckojęzycznej Szwajcarii i zachodniej Szwajcarii. Jak wyjaśnia Lidl, wyroby z kwiatów konopi są produkowane jako substytut tytoniu w tradycyjnych papierosach.

Firma „The Botanicals” zapewnia, że konopie pochodzące z upraw w Szwajcarii nie zawierają żadnych substancji chemicznych, syntetycznych ani genetycznie zmodyfikowanych. Konopie uprawione są w pomieszczenia zamkniętych przy częściowo zautomatyzowanych szklarniach. Jednak jest jedno ale … marihuana z Lidla zawiera bardzo mało THC które odpowiada za tak zwany haj.

Cena marihuany w Lidlu:

1,5 grama marihuany kosztuje 15 euro, czyli około 65 zł. Dystrybutor twierdzi, że jego produkt może być alternatywą dla tytoniu. Najważniejsze w przypadku produktu The Botanicals jest substancja CBD która ma bardzo dobry wpływ na zdrowie.

botanicals-cbd-cannabis