Przepis na masło konopne

Masło konopne to podstawowy składnik do eksperymentowania w kuchni z marihuaną. Jest to niezastąpiony składnik do potraw, deserów, ciast, ciasteczek czy muffinek.

Masło konopne robimy samemu z całych topów marihuany lub z tego, co nam zostało z rośliny tj. liści, łodyg marihuany. Jest to bardzo dobry sposób na wykorzystanie materiału roślinnego, z którym często nie wiem co zrobić. Do przygotowania masła nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej aparatury, wystarczy to co masz w kuchni.

Moc masła konopnego będzie zależna, od tego jakiej marihuany użyjesz, trzeba pamiętać, że każda roślina ma inną moc tak samo jak do przepisu zamiast topów użyjesz liści i łodyg marihuany.

Do przygotowania masła konopnego będziesz potrzebować:

  1. 100 gram masła z zawartością tłuszczu powyżej 82% im więcej tłuszczu, tym lepiej
  2. 5 – 8 gram zmielonej marihuany lub 75 -100 gram liści, łodyg marihuany
  3. woda
  4. Gaz jałowa lub pielucha tetrowa
  5. Garnek, blacha do pieczenia
  6. Drewniana łyżka
  7. Miska, sito, papier do pieczenia

Przed rozpoczęciem produkcji masła konopnego zależnie od materiału należy zrobić:

  1. Jeśli używamy topów marihuany należy je skruszyć, najlepiej użyć do tego młynka. Rozgrzać piekarnik do około 100 stopni tu należy pamiętać, aby nie przekroczyć 150 stopni. Rozkruszone topy marihuany rozkładany na papierze do pieczenia, dajemy na blachę i wkładamy do piekarnika na około godzinę.
  2. Jeśli używamy łodyg i liści marihuany najlepiej wcześniej pociąć je nożyczkami. Do garnka z wodą wrzucamy wcześniej przygotowany materiał. Gotujemy nasze „odpady konopne” około 30 -40 minut na małym ogniu, aby pozbyć się chlorofilu i innych zanieczyszczeń. Po gotowaniu trzeba przecedzić materiał konopny i przepłukać wodą.

Do garnka wlej około 0,4-0,5 litra wody i zagotuj, następnie dodaj masło i czekaj aż się rozpuści. Teraz możesz dodać wcześniej przygotowany materiał konopny (topy marihuany lub łodygi i liście marihuany). Wymieszaj wszystko dokładnie drewnianą łyżką i zmniejsz ogień do minimum, przy produkcji dobrej jakości masła konopnego ważna jest cierpliwość. Gotuj wszystko przez około 60-90 minut (w razie potrzeby dolej wody) mieszając co jakiś czas i pilnuj, aby zawartość garnka niezbrązowiała (nie będzie nadawać się do spożycia). Najlepiej, aby woda wygotowała się sama.

Polecamy do odcedzenia użyć pieluchy tetrowej a odcedzone masło przelać wprost do miski lub słoika (mocno wyciśnij pozostałości z pieluchy im więcej wyciśniemy tym więcej masła będzie dla nas).

Całość jak tylko trochę przestygnie wstaw do lodówki na parę godzin. Po wyjęciu z lodówki w naszym maśle konopnym może znajdować się woda którą należy usunąć.

Masło konopne można przechowywać w lodówce około 7 dni natomiast w zamrażalniku około pół roku.

Należy pamiętać, że tak przygotowane ma inne działanie niż normalne palenie marihuany. Proporcję do sporządzania dań, deserów z masła konopnego należy przygotowywać według własnych preferencji.

Autor: administrator konopie.eu