Uprawiał konopie w szafie

Policjanci z Cieszyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W mieszkaniu 29-latka kryminalni znaleźli 6 doniczek krzewów i ponad 250 gramów marihuany. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego ustalili, że w mieszkaniu na jednym z osiedli w Cieszynie, lokator uprawia konopie indyjskie. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania i weszli do środka poczuli charakterystyczną woń, która tylko utwierdziła ich w przekonaniu, że ustalenia były trafne. Mężczyzna zachowywał się nerwowo. Wskazał śledczym miejsce, gdzie w jednym z pokoi, w szafie uprawia konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów konopi oraz sprzęt służący do ich uprawy. Ponadto w mieszkaniu znaleźli jeszcze ponad 250 gramów marihuany.

Policjanci przedstawili 29-latkowi zarzut uprawy konopi indyjskich i posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa mężczyźnie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

 

 

 

 

źródło: cieszyn.slaska.policja.gov.pl