Złapano dilera, który sprzedawał kokainę celebrytom !

Zatrzymanie w Warszawie 

Zatrzymany to Cezary P. W ostatnich dwóch latach zarobił na handlu wysokiej jakości kokainą ok. miliona złotych. Jego klientami byli biznesmeni i celebryci. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

48-letniego Cezarego P. z Woli złapano na gorącym uczynku. Mężczyznę namierzono na ul. Hożej, gdy sprzedawał swojemu klientowi kokainę. Wraz z nim zatrzymano cztery inne osoby handlujące tym narkotykiem. Policjanci z CBŚP zabezpieczyli ok. 90 gramów kokainy i 30 tys. złotych pochodzących z handlu narkotykami.

Jak ustalili funkcjonariusze, poszczególni klienci potrafili w ciągu miesiąca wydać na kokainę kilkanaście tysięcy złotych, płacąc dilerowi za jedną porcję nawet 500 złotych.

Handlował z żoną i córką

– Policjanci ustalili również, że ze względu na liczbę klientów chętnych do zakupu kokainy wysokiej jakości, w przestępczą działalność mężczyzna zaangażował swoją żonę i córkę – informuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP. – Diler mając stałych klientów wśród zamożnych mieszkańców Warszawy zgromadził pokaźny majątek. Na tym procederze w ostatnich dwóch latach zarobił „na czysto” około miliona złotych, które lokował w nieruchomości, a także w uruchomienie lokalu gastronomicznego w centrum Warszawy. Ustalono jego mienie o wartości blisko 700 tys. zł., które w najbliższym czasie zostanie zabezpieczone na poczet grożących kar.

Areszt na 3 miesiące

Mężczyzna usłyszał zarzut obrotu blisko 4 kg kokainy. Decyzją sądu Cezarego P. tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

źródło: gazeta.pl