Znany raper Bonus RPK skazany za sprzedaż 25 kg marihuany

Pięć i pół roku więzienia oraz zwrot prawie pół miliona złotych do urzędu skarbowego zarobionych na handlu narkotykami głównie marihuaną (około 25kg) oraz kokainą. Taki wyrok usłyszał w piątek Oliwier R., w środowisku muzyki znany jako Bonus RPK.

Proces popularnego rapera to jeden z wątków działalności grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Z informacji tvnwarszawa.pl ”Rympałek” po latach więzienia wrócił do przestępczej działalności i zajął się handlem narkotykami.

Na ławie oskarżonych zasiadło w sume12 osób, w tym też raper Bonus RPK. Sam akt oskarżenia był oparty na zeznaniach skruszonych gangsterów, którym prokuratura przyznała status tzw. małego świadka koronnego. W trakcie procesu wszyscy oskarżeni wraz z Bonusem RPK nie przyznawali się do winy i twierdzą, że są ofiarami pomówień. Według informacji artysta został zatrzymany przez policję pod koniec koniec lutego w 2015 roku. W areszcie spędził nie cały rok a wraz z jego wyjściem z aresztu premierę miała płyta ” Losu kowal”. Teksty piosenek nawiązywały bezpośrednio do pobytu w areszcie i obciążających go zeznań.

Kawałku „60-tka” Bonus RPK